ایران اسلامی قادر است امنیت تمام منطقه خلیج فارس را تامین کند
1397/12/13
امام جمعه قشم:
ایران اسلامی قادر است امنیت تمام منطقه خلیج فارس را تامین کند
امام جمعه شهرستان قشم حضور آمریکا را عامل وجود ناامنی در منطقه دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران قادر است امنیت تمام منطقه خلیج فارس و کشورهای منطقه را بدون دوشیدن آن‌ها تامین کند.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، جت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارَم امروز ظهر در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: سکان‌دار مجمع تشخیص مصلحت نظام باید از نظر علمی جامع و دارای سوابق اجرایی موفق باشد.

وی با بیان اینکه انتصاب آیت الله صادق آملی‌لاریجانی به ریاست این مجمع از سوی ولی امر مسلمین جهان نشان از  شایستگی ایشان دارد، افزود: آیت الله آملی‌لاریجانی، فقیهی آگاه به زمان و از استاید بزرگ حوزه‌های علمیه است که سوابق موفقی در عرصه‌های مختلف دارد و انتصاب ایشان بسیار دقیق و حساب شده بود.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دوره عهده‌دار مسئولیت تغییر در ساختار و محتوای آن نهاد نیز هست که با توجه به سوابق برجسته آیت الله آملی‌لاریجانی در شورای نگهبان و قوه قضائیه، به بهترین وجه عملی خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیئت همراه با ایشان، اضافه کرد: جهان نظاره‌گر آثار ضعف و نابودی رژیم صهیونیستی است و مژده رهبری در خصوص شکست این رژیم جعلی و تشکیل حکومت توسط مردم فلسطین، در آینده‌ای نزدیک تحقق خواهد یافت.

وی عنوان کرد: اردیبهشت ماه سالجاری رهبر معظم انقلاب فرمودند که پای آمریکا از منطقه خاورمیانه قطع خواهد شد و امروز با خروج خفت‌بار آنان از سوریه و افغانستان شاهد به‌وقوع پیوستن آن بیانات هستیم.

امام جمعه شهرستان قشم آمریکا را عامل ناامنی منطقه دانست و گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با قوای نظامی و اطلاعاتی خود قادر است امنیت تمام منطقه خلیج فارس و کشورهای منطقه را بدون دوشیدن آن‌ها تامین کند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم مقاومت مردمی را رمز پیروزی بر استکبار جهانی و رژیم کودک‌کُش صهیونیستی عنوان و ابراز داشت: به برکت مقاومت مردم در کشورهای اسلامی شاهد شکست‌های پی در پی آمریکا هستیم.

وی در خطبه نخست، مبحث عهدنامه مالک اشتر را پی گرفت و افزود: مدیران جامعه اسلامی باید مراقب باشند حقی از حقوق مردم توسط آنان، اطرافیانشان و خواص جامعه ضایع نشود.

امام جمعه شهرستان قشم با بیان اینکه در جامعه اسلامی باید تمامی افراد از حقوق انسانی و شهروندی برخوردار باشند و در این حوزه تفاوتی بین مسلمانان و اقلیت‌های دینی وجود ندارد، اضافه کرد: این کلام امیرالمومنین علی علیه‌السلام، پاسخی قاطع و روشن به تمام آنانی است که شایعه می‌کنند اسلام با اقلیت‌های دینی مخالف است و به اجبار می‌خواهد آن‌ها را مسلمان کند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: مدیران جامعه اسلامی باید با کسانی که به دنبال دسیسه‌چینی و توطئه برای ناامنی کشور هستند، قاطعانه برخورد کنند و در این عرصه نیز تفاوتی بین فرد مسلمان با پیروان اقلیت‌های دینی وجود ندارد.

وی با اشاره به برخورداری اقلیت‌های دینی از تمام حقوق شهروندی در جامعه اسلامی، گفت: این درحالی است که مقامات رسمی، دادگاه‌ها و قضات آمریکا به‌عنوان مدعی حقوق بشر و آزادی، حقوق سیاه پوستان را با رفتارهای ناشایست زیرپا می‌گذارند.

  

خطبه های نماز جمعه   

تاريخ روز   

دوشنبه 1399/4/23 - 48 : 16