مسوولان عقیدتی سیاسی تدریس آثار شهید مطهری را در دستورکار قرار دهند
1398/2/16
امام جمعه قشم:
مسوولان عقیدتی سیاسی تدریس آثار شهید مطهری را در دستورکار قرار دهند
امام جمعه شهرستان قشم شهید مرتضی مطهری را اسلام‌شناسی جامع معرفی کرد و گفت: مسوولان عقیدتی سیاسی باید تدریس آثار شهید مطهری را در دستورکار قرار دهند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در آیین تجلیل از مسوولان، مربیان و هادیان عقیدتی سیاسی ارگان‌های نظامی و انتظامی شهرستان قشم که در محل سالن اجتماعات فرمانداری قشم برگزار شد اظهار داشت: علامه شهید مرتضی مطهری، متفکری بی‌نظیر بوده که استعداد ذاتی، توانایی علمی و هوش سرشار یکی از ابعاد وجودی ایشان است.

وی بصیرت و وظیفه‌شناسی را یکی دیگر از ابعاد وجودی آن شهید برشمرد و افزود: شهید مطهری بواسطه احساس تکلیف از پیشگامان حراست از حریم اسلام بود و همواره در این مسیر از بهترین ابزارهای روز بهره می‌گرفت.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: امام راحل(ره) شهید مطهری را اسلام‌شناسی جامع می‌داند که تمام آثارش سودمند است و از این رو باید مسوولان عقیدتی سیاسی نسبت به بهره‌گیری از آثار ایشان در تبیین اسلام ناب و بصیرت‌افزایی در جامعه اهتمامی ویژه داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم با بیان اینکه می‌توان گفت آثار شهید مطهری در جامعه مظلوم واقع شده است، ادامه داد: مسوولان عقیدتی سیاسی از مرزبانان عقاید و معارف اسلامی هستند و انتظار است تدریس این آثار را در دستورکار قرار دهند.

مطالعه مستمر و گسترده، تقویت اخلاص و بصیرت و همچنین ارتباط با علمای دینی مرزشناس اسلام از ایدیگر توصیه‌های امام جمعه قشم به مربیان و هادیان عقیدتی سیاسی این شهرستان بود.

علیرضا نصری نیز اظهار داشت: حراست و گسترش اصول اسلامی که ملت ایران برای آن انقلاب کرده از مهمترین   رسالت‌های مسوولان عقیدتی سیاسی است.

وی با بیان اینکه آثار شهید مطهری در حقیقت مبنای فکری نظام جمهوری اسلامی ایران را در بر دارد، افزود: نگاه نقادانه و خیرخواهانه همراه با ارائه راهکارهای کارشناسی شده بر اساس اصول اسلامی، سه ویژگی بارز شهید مطهری به‌شمار می‌رود.

فرماندار شهرستان قشم ثبات قدم در مسیر پیشبرد اصول نظام اسلامی را از ثمرات مطالعه آثار آن شهید برشمرد و تصریح کرد: اخلاص، وجه تمایز کار در نظام جمهوری اسلامی ایران با سایر نظام‌ها هست و شهید مطهری نیز بواسطه برخورداری از همین خصیصه در تاریخ ماندگار شده است.

نصری خاطرنشان کرد: مسوولان، مربیان و هادیان عقیدتی سیاسی می‌بایست در مقابله با تهاجم همه جانبه دشمن از خلاقیت و ابزارهای متناسب استفاده کنند و آثار شهید مطهری یکی از کارآمدترین ابزارهای روز را در اختیار قرار می‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین موسی خالصی مسوول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم نیز گفت: مربیان و هادیان عقیدتی سیاسی را می‌توان احیاگر فرهنگ و ارزش‌های اصیل اسلامی در جامعه دانست.

گفتنی است، هر ساله هفته عقیدتی سیاسی در سپاه پاسداران از دوازدهم اردیبهشت‌ماه مصادف با سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری آغاز و تا هجدهم این ماه ادامه دارد.

  

خطبه های نماز جمعه   

تاريخ روز   

دوشنبه 1399/4/23 - 34 : 16