شش اولویت نخست طلایه‌داران تبلیغ در قشم مشخص شد
1398/2/16
از سوی امام شهرستان؛
شش اولویت نخست طلایه‌داران تبلیغ در قشم مشخص شد
امام جمعه شهرستان قشم توجه به برنامه‌های قرآنی، نهج‌البلاغه، احکام، روشنگری، تقویت امید در جامعه و ترغیب مردم به حضور در صحنه‌های انقلاب را شش اولویت نخست طلایه‌داران تبلیغ این شهرستان تعیین کرد.
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم امام جمعه قشم در همایش طلایه‌داران تبلیغ شهرستان قشم اظهار داشت: ماه رمضان بهار قرآن و شب‌های قدر، اوج فضیلت این ماه است.

وی، توجه به برنامه‌های قرآنی را اولویت نخست مبلغان در ماه رمضان تعیین کرد و افزود: مبلغان باید در کنار آموزش، تلاوت و تفیسر قرآن نسبت به تبیین نهج‌البلاغه نیز اهتمام داشته باشند.

امام جمعه و رییس شورای تبلیغ شهرستان قشم تصریح کرد: بیان احکام ضروری، روشنگری در خصوص دسیسه‌های دشمن، تقویت امید در جامعه و ترغیب مردم به حضور در صحنه‌های انقلاب نظیر انتخابات پیش رو از دیگر وظایف مبلغان در این بازه زمانی است.

علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم از تامین اقلام ضروری مساجد و هیات مذهبی نظیر شکر، گوشت، برنج و روغن به قیمت مصوب خبر داد و اضافه کرد: تنوع برنامه‌های فرهنگی و تدوین برنامه‌ای جامع از لازمه‌های جذب حداکثری اقشار مختلف مردم به مساجد محسوب می‌شود.

رحمت‌اله دهقانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم نیز با تاکید بر لزوم حفظ مردم‌محوری در برنامه‌های ملی مذهبی، گفت: حرکت خودجوش مساجد در گرامیداشت آیین‌های فرهنگی مذهبی موجب افتخار است و ارتقاء کمی و کیفی آن به حمایت‌های همه جانبه و بی‌دریغ مسوولان نیاز دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد غلامی رییس اداره تبلیغات اسلامی قشم ادامه داد: هر یک از مبلغین باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های محل تبلیغ خود بتوانند معارف اهل بیت(ع) را برای نسل جوان به شیوه‌ای کارآمد تبیین و در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب ایفای نقشی موثر داشته باشند.

مصیب هرمزی مسؤول هیات مذهبی شهرستان قشم نیز بیان احکام، جزءخوانی قرآن کریم، قرائت دعای افتتاح و سخنرای علمای دین را برنامه مشترک تمامی مساجد عنوان کرد و افزود: کنترل صوت بلندگوها و در نظر گرفتن حق‌الناس از مهم‌ترین مسائلی است که باید مورد توجه هیات و مساجد باشد.

زینب چشم‌براه مسوول پیروان عترت هیئت رزمندگان اسلام قشم تبیین کارکردهای حجاب برای نسل جوان از سوی مبلغین را خواستار شد و تاکید کرد: تبیین مسائل شرعی از نیازهایی مستمر جامعه است.


  

خطبه های نماز جمعه   

تاريخ روز   

دوشنبه 1399/4/23 - 15 : 15