امام جمعه قشم: ولایتمداری تنها سلاح کارآمد در برابر دشمن است
1398/3/7
امام جمعه قشم: ولایتمداری تنها سلاح کارآمد در برابر دشمن است
امام جمعه شهرستان قشم گفت: فتح خرمشهر نشان داد که مقاومت، پایداری، بصیرت، آمادگی و ولایتمداری تنها سلاح کارآمد برای پیروزی بر دشمنان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه قشم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارَم ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: پیام فتح خرمشهر آن است که مقاومت، پایداری، بصیرت، آمادگی و ولایتمداری تنها سلاح کارآمد برای پیروزی بر دشمنان است.

وی سالروز شهادت امام علی‌بن‌ابیطالب(ع) را تسلیت گفت و با گرامیداشت لیالی قدر، افزود: بر اساس منابع دینی جلب رحمت الهی، دریافت جواز عبور از پل صراط، دستیابی به میوه‌های بهشتی، نجات از آتش جهنم و کسب رضایت پروردگار با کمک به نیازمندان، صداقه دادن، تسبیح‌گویی، توبه و اقامه نماز در این شب ممکن می‌شود.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: با شب زنده‌داری در شب قدر می‌توان به مقام قرب الهی دست یافت.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با اشاره به دیدارهای رهبر معظم انقلاب در ماه رمضان، ادامه داد: کلام رهبری برای جامعه اسلامی امید و نشاط به ارمغان می‌آورد و برای دشمنان موجب ناامیدی، عقب‌نشینی و ناکامی است.

وی با اشاره به اذعان اخیر سرپرست وزارت دفاع آمریکا مبنی بر اینکه قصد جنگ نظامی با ایران را ندارند، اضافه کرد: این اعتراف دشمن بار دیگر بر حقانیت کلام ولی‌امر مسلمین جهان صحه گذاشت و نشان داد که امروزه حقیقتا در جنگ اراده‌ها قرار داریم.

امام جمعه شهرستان قشم خاطرنشان کرد: اراده‌ای که سرمنشاء آن تقوا، توکل به خدا، مقاومت و تبعیت از ولایت الهی باشد بر اراده دشمنان پیروز خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم گفت: با وحدت، انسجام ملی، همراهی و تلاش جهادی مسوولان، پیروزی بر استکبار جهانی حتمی است.

وی اظهار داشت: عمل به رهنمودهای رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب بویژه دو رکن اصلی آن یعنی جوانان و سبک زندگی اسلامی ایرانی، راه نجات کشور و تحقق تمدن نوین اسلامی است.

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه نخست نمازجمعه مبحث معاد را پی گرفت و ادامه داد:  توجه و تامل در مراحل خلقت انسان می‌تواند تردیدها نسبت به معاد را از بین ببرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم افزود: جهان رِحَم مادر و جهان هستی هر دو دارای محدودیت و مقدمه‌ای برای ورود به جهان بزرگتر هستند.

 
 

  

خطبه های نماز جمعه   

تاريخ روز   

پنج شنبه 1398/9/14 - 16 : 18