امام جمعه قشم: رؤیت اسلامی ملاک آغاز و خاتمه ماه رمضان است
1398/3/11
امام جمعه قشم: رؤیت اسلامی ملاک آغاز و خاتمه ماه رمضان است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسملین دکتر میثم تارَم ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: وجود ذره‌ای انسانیت در هر فردی اجازه بی‌تفاوتی نسبت به قدس شریف را به او نمی‌دهد.

وی فلسطین را مسئله‌ای انسانی – اسلامی برشمرد و افزود: رژیم صیونیستی با شعار «از نیل تا فرات» به دنبال سلطه بر خاورمیانه و تسخیر کشورهای اسلامی است.

امام جمعه شهرستان قشم با محکوم کردن طرح آمریکایی، عبری و عربی موسوم به «معامله قرن»، تصریح کرد: به همت جهان اسلام این معامله ننگین تحقق نخواهد یافت و رژیم صهیونیستی در آینده‌ای نزدیک از صفحه روزگار حذف می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه با عهدشکنان و بر سر قدرت دفاعی خود مذاکره نمی‌کند.

وی اضافه کرد: ایران اسلامی برخورداری از سلاح هسته‌ای را نامشروع می‌داند اما برای دفاع از خود به سلاح‌هایی مجهز است که بکارگیری آنان بهت و حیرت دشمنان خدا را موجب می‌شود.

امام جمعه شهرستان قشم اعلام آغاز و خاتمه ماه‌ مبارک رمضان را از وظایف و اختیارات رهبری برشمرد و تاکید کرد: تبعیت از حاکم اسلامی برهمگان واجب است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم تصریح کرد: زیبنده نیست کسانی که در کشور اسلامی زندگی می‌کنند برخلاف نظر و اختیارات رهبری و شرع مقدس اعلام نظر کنند.

وی با بیان اینکه اثبات شروع و پایان ماه رمضان وابسته به روئیت اسلامی آن است و ستاد استهلال کشور از تمامی ظرفیت‌ها در این راستا بهره‌ می‌جوید، خاطرنشان کرد: از طرفی با وجود پیشرفت‌ها، محاسبات نجومی براساس احتمالات است و هیچ منجمی نمی‌تواند رخدادها را با قطعیت مطلق تعیین کند.

امام جمعه شهرستان قشم اظهار داشت: مسلمانان باید اعتماد داشته باشند که اعلام نظر دفتر مقام معظم رهبری بر اساس محاسبه همه جانبه و دقیق انجام می‌شود.

 

  

خطبه های نماز جمعه   

تاريخ روز   

دوشنبه 1399/4/23 - 48 : 15