سامانه پدافندی «باور ۳۷۳» تجلی شعار ما می‌توانیم است
1398/6/11
خدمات نظام اسلامی
سامانه پدافندی «باور ۳۷۳» تجلی شعار ما می‌توانیم است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلیمن دکتر میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: دولتمردان باید از شهیدان رجایی و باهنر به عنوان اسوه‌های ولایتمداری، اخلاص، مردم‌ یاوری و خدمتگزاری سرمشق بگیرند.

وی با بیان اینکه دولت باید رهنمودهای رهبری را مد نظر قرار دهد، افزود: فرهنگ و اقتصاد دو مقوله اساسی کشور است.

امام جمعه شهرستان قشم کم‌کاری در زمینه فرهنگ را غیر قابل جبران دانست و ادامه داد: انقلاب و هویت ملت ایران اسلامی فرهنگی است و از این رو این مقوله باید در اولویت قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم اضافه کرد: توجه به توان داخلی و اقتصاد مقاومتی راهکار مقابله با جنگ اقتصادی تمام عیار غرب به سردمداری آمریکا است.

وی مبارزه با فساد را یک ضرورت برشمرد و بیان کرد: دولت با نظارت و بازرسی دقیق از فساد در دستگاه‌های اجرایی جلوگیری کند.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: دستگاه قضایی با اقدامات قاطع، قانونی و به هنگام امید را در جامعه تقویت کرده و تلاش‌ برای برخورد با مفسدان در هر رده و مقامی که باشند باید تداوم یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم افتتاح سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳ را شکست انحصار برخورداری از این سامانه توسط دو کشور آمریکا و روسیه دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران این صنعت را از دو قطبی بودن خارج کرد.

وی با اشاره به اذعان جهانیان در خصوص توان دفاعی ایران، بیان کرد: دستیابی کشور به چنین تکنولوژی از نهادینه کردن باور «ما می‌توانیم» در جامعه توسط امام راحل(ره) سرچشمه می‌گیرد.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: جوانان ایرانی از توانمندی دستیابی به قله‌های افتخار در سایر عرصه‌های مورد نیاز کشور نیز برخوردار هستند و مسوولان باید از این قابلیت‌ها بهره‌ بگیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با اشاره به ساقط کردن پهپاد آمریکایی توسط انصارالله یمن، گفت: این اقدام پیام ثمربخشی مقاومت و پوشالی بودن قدرت آمریکا را به جهان مخابره کرد.

وی افزود: نیروهای مقاومت یمنی قادر به هدف قرار دادن نقاط استراتژیک عربستان هستند و امروز دست برتر نبرد در اختیار انصارالله است.

امام جمعه شهرستان قشم اظهار داشت: اسرائیل بداند حمله به خاک سوریه و لبنان بازی با آتش است و هشدارهای سیدحسن نصرالله در بهترین زمان ممکن تحقق می‌یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم فرارسیدن محرم الحرام و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را تسلیتگفت و خاطرنشان کرد: مجالس عزا باید مطابق با شئونات اسلامی و بهره‌گیری از منابع معتبر برگزار شود.

وی در خطبه نخست نماز جمعه مبحث عهد‌نامه مالک اشتر را پی گرفت و افزود: تامین مالی کارمندان امکان اصلاح نفس را فراهم آورده و ضمن جلوگیری از خیانت در امانت، اتمام حجتی برای برخورد با تخلفات به‌شمار می‌رود.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: نظارت و بازرسی از عملکرد کارمندان از دیگر دستورات امیرالمومنین علی(ع) به مالک اشتر و از نیازهای امروز جامعه است.

 

  

خطبه های نماز جمعه   

تاريخ روز   

دوشنبه 1399/4/23 - 5 : 16