جزیره قشم از نمادهای وحدت اسلامی است
1398/9/9
جزیره قشم از نمادهای وحدت اسلامی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم ظهر امروز درخطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: در ظهور منجی عالم بشریت جای هیچگونه شک و تردیدی وجود ندارد.

وی با اشاره به منابع روایی شیعه و سنی، افزود: بیش از ۱۵۰ راوی معتبر اهل سنت در حدیثی از پیامبر اسلام(ص) نقل کرده‌اند که اگر تنها یک روز از عمر زمین باقی مانده باشد خداوند آن را به قدری طولانی می‌کند حکومت عدالت‌گستر مهدی بر جهان حکم فرما شود.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: وحدت از اصول خلل ناپذیر اسلام و جمهوری اسلامی ایران است که قرآن کریم نیز بر آن تاکید دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با بیان اینکه وحدت یک شعار نیست، ادامه داد: وحدت یک راهبرد اساسی که با بیداری مسلمانان و ایفای نقش نخبگان و علمای شیعه و سنی باید از آن حراست کرد.

وی اضافه کرد: زندگی مسالمت آمیز اقوام و مذاهب در قشم این جزیره را به نماد وحدت و همدلی تبدیل کرده است و باید برای حفظ، تقویت و الگوسازی آن تلاش شود.

امام جمعه شهرستان قشم با تجلیل از آغاز گام چهارم کاهش تعهدات برجامی، گفت: این اقدام جمهوری اسلامی ایران کاملا قانونی و بر اساس برجام بوده و در صورت عدم پایبندی سایر طرفین به این معاهده بین‌المللی تا بازگشت به شرایط قبل از برجام پیش خواهیم رفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم افزود: آمریکا بواسطه خروج از برجام و اروپا نیز به دلیل آنکه هیچ اختیاری از خود نداشته و تاکنون با وعده‌های پوشالی ایران را معطل گذاشته حق اعتراض ندارند.

وی با تصریح اینکه ایران در پی قطع ارتباط با جهان نیست، ادامه داد: جهان منحصر به آمریکا و سه کشور اروپایی نیست بلکه بخش بزرگی از جهان در شرق و همسایگی ما قرار دارند.

امام جمعه شهرستان قشم اظهار داشت: عبور از مشکلات کشور با اعتماد و بهره‌گیری از ظرفیت جوانان متعهد و متخصص ممکن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم در خطبه نخست مبحث عهدنامه مالک اشتر را پی گرفت و افزود: اقامه عدل از مهمترین اهداف تشکیل حکومت اسلامی به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: تقدم ضوابط بر روابط از مهمترین مولفه‌های تحقق این هدف است و در این مسیر باید با صبر، استقامت و توکل به خدا پیش رفت.

 

  

خطبه های نماز جمعه   

تاريخ روز   

شنبه 1399/3/17 - 32 : 14