بودجه‌ریزی بر مبنای فروش نفت عقلانی نیست
1398/10/15
بودجه‌ریزی بر مبنای فروش نفت عقلانی نیست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: بررسی لایحه بودجه از مهمترین وظایف مجلس شورای اسلامی است.

وی افزود: این امر باید با نهایت دقت، عدالت، تقوا، بصیرت، معرفت و به‌صورت کارشناسی‌شده صورت پذیرد.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: توجه به اولویت‌ها در بررسی بودجه کشور یک اصل اساسی است و از این رو باید مقوله‌ فرهنگ، علم، تحقیق و پژوهش و فناوری در اولویت نخست قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با تاکید بر لزوم کاهش وابستگی به نفت، ادامه داد: دلبستگی به فروش نفت و بودجه‌ریزی بر مبنای آن اقدامی عقلانی نیست.

وی اضافه کرد: شیوه تدوین بودجه کشور باید کاملا بومی‌سازی شده و به نحوی عملیاتی شود که با کمبود بودجه مواجه نشویم.

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به استسضاح رئیس جمهور آمریکا گفت: این سومین رئیس جمهوری است که در آمریکا استیضاح می‌شود و در راستای افول این کشور و استکبار جهانی قابل تحلیل است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم افزود: سیاست‌های کلی آمریکا مشخص است و بقا یا برکناری ترامپ تفاوتی ایجاد نمی‌کند.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور را نباید به بیگانگان مشروط شود، تصریح کرد: راه حل مشکلات کشور ایستادگی، مقاومت، کار جهادی و توجه به توان ملی است.

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: سپاه حفاظت فرودگاه توانسته است با موفقیت در حراست از پروازها تحسین دوست و دشمن را برانگیزد.

حجت‌الا‌‌سلام والمسمین دکتر تارم بیان کرد: شب یلدا را باید با ذکر خدا و توجه به فرهنگ و اخلاق اصیل ایرانی اسلامی بازتاب یافته در آثار حافظ و سعدی سپری کرد.

 

  

خطبه های نماز جمعه   

تاريخ روز   

دوشنبه 1399/4/23 - 33 : 17